Nyelvvizsgarendszerünk
!!!Változás a vizsgadíj befizetésére vonatkozóan!!!

Vizsgadíj befizetése

A vizsgadíjnak és a jelentkezésnek is a jelentkezési határidőig kell beérkeznie. A jelentkezési határidő utáni késedelmes befizetés és/vagy jelentkezés esetén 3000 Ft. pótdíjat számítunk fel.

Átutalás esetén e-mail címünkre el kell küldeni az igazolást az átutalásról.

Vizsgadíjak és befizetési lehetőségek

B1, B2, C1 komplex vizsga esetében: 25.000 Ft, melyet két részre bontva kell befizetni
17500 Ft - átutalással, vagy Nyelviskolánkban átvehető csekken
Számlatulajdonos számlaszáma: 10024003-00282716-00000000
Számlatulajdonos neve: Pécsi Tudományegyetem
Közlemény: 150057 + vizsgázó neve

7500 Ft - átutalással vagy Nyelviskolánkban személyesen
Számlatulajdonos számlaszáma: 64700076-10010770-00000000
Számlatulajdonos neve: Hausschule Nyelviskola
Közlemény: Vizsgázó neve

B1, B2, C1 írásbeli vagy szóbeli vizsga esetén: 15.000 Ft., melyet két részre bontva kell befizetni
11000 Ft - átutalással, vagy Nyelviskolánkban átvehető csekken
Számlatulajdonos számlaszáma: 10024003-00282716-00000000
Számlatulajdonos neve: Pécsi Tudományegyetem
Közlemény: 150057 + vizsgázó neve

4000 Ft - átutalással, vagy Nyelviskolánkban személyesen
Számlatulajdonos számlaszáma: 64700076-10010770-00000000
Számlatulajdonos neve: Hausschule Nyelviskola
Közlemény: Vizsgázó neve

Októberi nyelvvizsga B1,C1 szint írásbeli és labor napja
2017. október 6.

Februári nyelvvizsga B2 szint írásbeli és labor napja
2017. október 7.

Jelentkezési határidő a februári nyelvvizsgára
2017. szeptember 7.

Pótjelentkezési határidő a februári nyelvvizsgára, 3000 Ft. pótdíj ellenében:
2017. szeptember 19.

Februári vizsgázók értesítése a vizsga időpontjáról és helyszínéről:
2017. szeptember 26.

Az ECL nyelvvizsga rendszer, nyelvi verseny

Az ECL nyelvvizsgarendszert az Európai Uniós tagországok konzorciuma hozta létre, az Európai Bizottság által finanszírozott projektek keretében kidolgozott akkreditált nyelvvizsgarendszer. A tanulók két bizonyítványt kapnak, egy államilag elismert, valamint egy nemzetközileg elismert bizonyítványt.
A vizsgafeladatok tartalmát és formáját a szakértők alapos vizsgálatok és speciális célcsoportokon történő kipróbálása után határozták meg. Az ECL nyelvvizsga azt méri, hogy a jelölt képes-e a különféle élethelyzetekben, a hivatással, foglalkozással összefüggő, illetve személyes, magánéleti, közéleti szituációkban szóban és írásban kommunikálni.
Nyelvvizsga felkészítő tanfolyamainkon ezeket az elvárásokat tartjuk szem előtt.

Tájékoztató a nyelvvizsga szabályzatról: www.ecl.hu

Mire is jó az ECL nyelvvizsga?

• pontot ér a felvételin
  • elfogadják a diploma és a PhD fokozat megszerzéséhez
  • külföldi ösztöndíjakhoz, munkavállalási engedélyhez
  • nyelvpótlékra jogosít.

Nyelvvizsgaszintek:

• belépőfok - A2 (azon vizsgázók részére, akiknek nyelvtudása még nem éri el az alapfokot)
  • alapfok - B1
  • középfok - B2
  • felsőfok - C1
Az ECL nyelvvizsgarendszer írásbeli és szóbeli részből áll, de nem tartalmaz nyelvtani tesztet és fordítási feladatokat. A kommunikációra épülő ECL nyelvvizsga méri és minősíti a négy nyelvi alapkészséget:
  • hallás utáni értés
  • olvasott szöveg megértése
  • szövegalkotási, fogalmazási készség
  • beszédkészség.

2012. június 22-től az írásbeli kommunikáció (fogalmazás) vizsgarészben lehetőség van egynyelvű és kétnyelvű nyomtatott szótárt használni.

A vizsgák értékelése:

• Komplex vizsga esetén a 4 vizsgarész együttesen van értékelve.Minden vizsgázó, aki készségenként minimum 40 %-os, a 4 vizsgarész átlagánál összesen pedig legalább 60%-os eredményt ée el, nyelvvizsgabizonyítványt kap.
  • Csak írásbeli vagy szóbeli vizsga esetén minden vizsgázó, aki készségenként minimum 40 %-os, a 2 vizsgarész átlagánál összesen pedig legalább 60%-os eredményt érel,nyelvvizsgabizonyítványt kap.

Esélyegyenlőség

• Fogyatékossággal élő vizsgázóink számára is igyekszünk biztosítani az egyenlő esélyeket. A vizsgára jelentkezés határidejéig szíveskedjen eljuttatni Intézményünkhez az orvosszakértői vélemény másolatát. Kérjük, csatoljon hozzá egy kérvényt, amelyben leírja, hogy milyen segítségre lenne szüksége a vizsgán. Az eljárás díjtalan. Utólagosan leadott igazolás alapján nem vehetők igénybe a kedvezmények, ez esetben csak arra van lehetőség, hogy díjmentesen halaszthat a következő vizsgaidőszakra

További információ: www.ecl.hu

Nyelvvizsga időpontok 2017.

Február - angol,német nyelvből

• február 3. - B1,C1 szint
  • február 4. - B2 szint
    Jelentkezési határidő : január 9.

Április - angol, német nyelvből

• április 7. - A2,B1,C1 szint
  • április 8. - B2 szint
    Jelentkezési határidő : március 9.

Június angol,német nyelvből

• június 9.- B1,C1 szint
  • június 10.- B2 szint
    Jelentkezési határidő : május 11.

Október - angol,német nyelvből

• október 6 - B1,C1 szint
  • október 7. - B2 szint
    Jelentkezési határidő : október7.

December - angol, német nyelvből

• december 8.- A2,B1,C1 szint
  • december 9.- B2 szint
    Jelentkezési határidő : november 9.

• Viszgázóink a következő kedvezményben részesülhetnek:
    PTE hallgatók (nappalis és levelezős is)
    A kedvezményre való jogosultságot érvényes diákigazolvánnyal, vagy hiteles jogviszony-igazolással igazolni kell a jelentkezési határidőig annál a vizsgahelynél, ahol a vizsgázó vizsgázni fog. Igazolás hiányában, ill. a teljes összegű befizetés megtörténte után a kedvezmény nem vehető igénybe!

ECL Nyelvvizsga jelentkezési lap, vizsgahalasztási kérelem, felülvizsgálati kérelem, kérelem bizonyítvány másolatok letölthetőek innen: www.ecl.hu

E-mail: hausschule.szentendre@gmail.com - Tel: 06-30/212-0846.